ZÁKLADNÍ ŠKOLY - I. STUPEŇ

Tato nabídka je určena žákům prvního stupně, tedy nejlépe 1.-4. tříd, včetně předškoláků, je možno také přizvat školy mateřské. 5. ročníky jsou přelomové, záleží na zhodnocení situace třídním učitelem, zda-li je mohou zaujmout pohádky s loutkami, obzvlášť v přítomnosti MŠ, kdy se představení musí hrát poněkud opatrněji. Dle našich zkušeností jsou žáci věkové kategorie 10 - 11 let vděčnější spíše za představení pro druhý stupeň, už jen díky přítomnosti starších dětí.obrazek
Kombinované loutkoherecké představení na motivy klasických pohádek o drakovi pro dva herce a jednoho draka, plná kramářských písniček, překvapivých zvratů a komických situací, jejímž rozuzlením je klasické vítězství dobra nad zlem. Smyslem celého představení je nejenom ukázka netradičního pojetí hudební nauky a vytvoření pozitivního vztahu k muzice, ale také vysvětlení mnoha lidových rčení.
Více...
obrazek
Kombinované loutkoherecké představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i s dětmi z publika. Ústřední postavou je s nadsázkou pojatý známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub. Ve třech veselých příbězích, plných hereckých gagů, písniček a překvapení se děti dozvědí něco o Africe a seznámí se s osobou legendárního českého cestovatele.
Více...
obrazek
Kombinované loutkoherecké představení, ze života domácích zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i dětmi z publika. Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům, také k úctě k lidské práci. Ve třech veselých příbězích, plných hereckých gagů, písniček a překvapení, je zakomponováno i mnoho poučných myšlenek...
Více...
obrazek
Loutkoherecké představení na motivy dvou příběhů ze slavné knížky Devatero pohádek od Karla Čapka. V úvodu představení nejprve herecká dvojice seznamuje diváky s osobou spisovatele a obsahem knihy. Samy děti pak jakoby náhodou vylosují, které dvě pohádky budeme hrát, prosíme proto náplň představení neprozrazovat předem...
Více...
obrazek
Kombinované loutkoherecké představení na motivy několika známých bajek. V úvodu nejprve představíme postavu antického mudrce Ezopa, který pak s pomocí loutek vypráví své příběhy, odlehčenou humornou formou, přitažlivou i pro nejmenší diváky. S využitím prvků interaktivního divadla Ezop komunikuje s publikem, posouvá děj k pointě a nechybí ani typické ponaučení na závěr každé bajky.
Více...
obrazek
Nová pohádka z naší dílny, tentokrát na motivy klasických příběhů o vodnících a hastrmanech. Loutkoherecké představení pro dva herce a jednoho kapra, s humorem a písničkami, v příběhu dvou nesmiřitelných sousedů, se zobrazením špatných lidských vlastností a s poitnou, jak málo stačí k usmíření...
Více...
obrazek
Nové autorské představení, humorný příběh o námořnících a pirátech, o kouzelné mušli, ztraceném pokladu, upovídaném papouškovi a věčně hladovém žraloku. Téma, které už po staletí doslova podněcuje fantazii nejen středoevropských dětských suchozemců.
Více...
obrazek
V nabídce od ledna 2021. Loutkoherecké představení pro dva zkušené herce, kteří nevšední formou a prostřednictvím živelných scének za účasti publika, převypráví a zahrají několik nejstarších příběhů z naší historie.
Více...
obrazek
Možné objednávat od ledna 2021 - Tato barevná pohádka volně navazuje na motivy slavné dětské knížky, jde o loutkoherecké představení o životě lesních zvířátek. Z důvodu rozšiřování souboru chystáme obnovenou premiéru na začátek sezóny 2015-2016.
Více...