Všechny naše hry jsou koncipovány jako doplněk výuky, v souladu s učebními osnovami a konzultovány s pedagogickými odborníky. Jedná se o komorní divadlo s důrazem na kontakt s divákem, preferujeme přitom zábavnou formu, která je pro mládež nejpřijatelnější. Přes relativně uvolněnou atmosféru však žákům nabízíme faktický odborný výklad, úryvky ze slavných divadelních her a názorné ukázky různorodosti žánrů. I v našich pohádkách pro nižší ročníky nejde jen o zábavu, ale vždy také o ponaučení...

Repertoár

obrazek
Kombinované loutkoherecké představení na motivy klasických pohádek o drakovi pro dva herce a jednoho draka, plná kramářských písniček, překvapivých zvratů a komických situací, jejímž rozuzlením je klasické vítězství dobra nad zlem. Smyslem celého představení je nejenom ukázka netradičního pojetí hudební nauky a vytvoření pozitivního vztahu k muzice, ale také vysvětlení mnoha lidových rčení.
Více...
obrazek
Představení je volným pokračováním série našich netradičních výchovně vzdělávacích pořadů v podání zkušené herecké dvojice. Tentokrát se zaměřujeme na členění divadelních žánrů, jejich charakteristiku, principy a typické představitele. Odborný výklad doplňujeme hranými ukázkami ze slavných her, chronologicky řazenými od antiky po současnost, s důrazem na zachování typických dobových prvků a jazyka.
Více...
obrazek
U příležitosti čtyřistapadesátého výročí narození Williama Shakespeara jsme sestavili výukovou hodinu o jeho životě a tvorbě. Odborný výklad doplňujeme hranými ukázkami ze slavných her a sonetů, snažíme se pro nás typickou formou vysvětlit mladému divákovi, co na něm všichni divadelníci světa vidí.
Více...
obrazek
Nová pohádka z naší dílny, tentokrát na motivy klasických příběhů o vodnících a hastrmanech. Loutkoherecké představení pro dva herce a jednoho kapra, s humorem a písničkami, v příběhu dvou nesmiřitelných sousedů, se zobrazením špatných lidských vlastností a s poitnou, jak málo stačí k usmíření...
Více...
obrazek
Tato barevná pohádka volně navazuje na motivy slavné dětské knížky, jde o loutkoherecké představení o životě lesních zvířátek. Z důvodu rozšiřování souboru chystáme obnovenou premiéru na začátek sezóny 2015-2016.
Více...
obrazek
Představení je souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po České národní obrození. Z důvodu rozšiřování souboru chystáme obnovenou premiéru na začátek sezóny 2015-2016.
Více...
<<<< 1 2