Vojtěch Líkař - herec, vedoucí skupiny

Rodilý Brňák, momentálně už srdcem i duší Pardubák. Do města perníku přišel za studiem historie a literatury, nicméně do jeho akademické kariéry vstoupilo divadlo! Nejprve v podobě divadelní improvizace, bezmála dva roky se skupinou „Pa.Le.Ťác.I.“ projížděl republikou a vystupoval na festivalech, v klubech či divadlech.

Poté přičichl i ke klasickému divadlu a to k pardubickému divadlu Exil. Pak jsme mu hodili lano do Divadélka pro školy, protože matička příroda v jeho osobě namíchala skvělý koktail: na jedné straně jeho fyzická velikost a síla, spolu s pobudoidním zjevem, je skvělým předpokladem pro krocení divé pubertální zvěře a respekt u starších studentů, na druhé straně se dokáže v mžiku převtělit do sympaťáka, kterému i maličké děti zobou z ruky.

Ve volných chvílích se věnuje historickému šermu, cestuje po hradech a zámcích se skupinou Fext a snaží se „tak trochu jinak“ přiblížit lidem historii.

V letech 2011-2014 tvořil hereckou dvojici s Janem Ženatým a během tříleté spolupráce s naším souborem odehrál více než 1000 představení. Bouřlivý život kočovného komedianta posléze vyměnil za poklidný manželský přístav, aby po pár letech zjistil, že mu tahle práce děsně chybí a vrátil se do našich řad v roce 2018. V současné době tvoří hereckou dvojici se Sašou Andrejsem a v jejich repertoáru jsou především nové tituly - pohádka Poklad Kapitána Baltazara a Romantismus není jen romantika pro druhý stupeň a střední školy.