Vojtěch Líkař - herec (člen souboru 2011-2014)

Rodilý Brňák, momentálně už srdcem i duší Pardubák. Do města perníku přišel za studiem historie a literatury, nicméně do jeho akademické kariéry vstoupilo divadlo! Nejprve v podobě divadelní improvizace, bezmála dva roky se skupinou „Pa.Le.Ťác.I.“ projížděl republikou a vystupoval na festivalech v klubech či divadlech.

Poté přičichl i ke klasickému divadlu a to k pardubickému divadlu Exil, kde účinkuje dodnes. Pak jsme mu hodili lano do Divadélka pro školy, protože matička příroda v jeho osobě namíchala skvělý koktail: na jedné straně jeho fyzická velikost a síla je skvělým předpokladem pro krocení divé pubertální zvěře, na druhé straně se díky svému vzhledu nemusí ani moc snažit a láme dívčí srdce studentek a žákyň na potkání, přičemž v nich probouzí pocity typu: ano, takhle nějak by měl v budoucnu vypadat můj muž!

Ve volných chvílích se věnuje historickému šermu, cestuje po hradech a zámcích se skupinou Fext a snaží se „tak trochu jinak“ přiblížit lidem historii.

Vytvořil hereckou dvojici s Janem Ženatým a během tříleté spolupráce s naším souborem odehrál více než 1000 představení. Bouřlivý život kočovného komedianta vyměnil zcela pochopitelně za poklidný manželský přístav... gratulujeme a držíme palce !!!