Pro 1.-4. třídu základních škol a mateřské školky
Scénář a hudba: Michal Moravec, Vít Troníček
Režie: Roman Dopita

Objednat představení

Jedná se o kombinované loutkoherecké představení, vyprávění ze života domácích zvířátek, ztvárněných maňáskovými loutkami, kterým dodává život především komunikace s živými herci i dětmi z publika. Ústřední postavou je pes Voříšek, který seznamuje děti se životem na venkovském statku, společně prožívají dobrodružství, vypátrají zloděje slepic, naučí se řeči jednotlivých zvířat a vytrestají neposlušného berana Matese. Ve třech veselých příbězích, plných hereckých gagů, písniček a překvapení, je zakomponováno i mnoho poučných myšlenek, například o významu a smyslu chovu domácích zvířat, jak se k nim lidé mají chovat, děti také poznají, že bez práce nejsou koláče a že lhát a podvádět se nevyplácí atd. Smyslem celého představení je vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a všem živým tvorům, také k úctě k lidské práci. (S ohledem na velikost loutek a kontakt s dětmi je vhodný nejvyšší počet diváků cca 100 na jedno představení, při výrazně vyšším počtu doporučujeme představení uvést vícekrát.)

"Na tom našem statku
Máme tu kozu i kravku
Chováme zde také koníčka
Slepice snáší nám vajíčka