Michal Moravec - zakladatel a vedoucí divadla, herec, režisér, autor

Zakládající člen souboru DPŠ, od roku 2006. Královéhradecký jičíňák, organizátor a manager souboru, autor, režisér, výkonný herec a chodící databáze všech štací. Rekordman v počtu odehraných představení pro děti a mládež, protože se tomuto odvětví několik let věnoval v Divadélku Karla Čapka, kde posléze i zaškoloval Víťu Troníčka. Jeho léta sbírané zkušenosti a výhrady ke koncepci představení v předchozím angažmá se v roce 2006 staly základním stavebním kamenem úspěšné kariéry Divadélka pro školy. Je autorem nebo spoluautorem všech her v reperotáru a dramaturgem divadla, v neposlední řadě organizačním šéfem, ekonomickým ředitelem a vizionářem. Taktéž živoucí navigací (kam se hrabe Google) - když řekne, v kolik dojedeme na místo konání představení, vždy se neomylně trefí na minutu přesně a to i přes to, že s ním jedoucí kolega třeba potřebuje neplánovaně zastavit na toaletě u čerpací stanice... Studoval pedagogickou fakultu v Praze a až za katedrou zjistil, že rčení "škola hrou" se dá interpretovat různě, proto jednoho dne odložil učitelský zápisník a začal se věnovat divadlu pro děti a mládež. Když obvykle řešíme nějaký organizační problém, nechává nás trápit se řešením, ačkoliv on už dávno nejjednodušší možnou cestu našel. Workoholik, trávící naším Divadélkem cca 18 hodin denního času... Jeho herecké pojetí uklizečky Wágnerové způsobilo mnoha divákům doživotní trauma a v myslí kolegů zůstává navždy nepřekonatelnou laťkou herectví...