Jan Ženatý - herec, hudebník, vedoucí skupiny

V souboru DPŠ od roku 2012. Rodilý Valach, který vyrůstal na Vysočině, ovšem srdcem zůstane vždy brňákem. Celý svůj dětský život si přál být kuchařem a o divadlo nejevil valný zájem. Navštěvoval sice nějakou dobu dramatický kroužek, ale že by si byl kdy pomyslel, že jej divadlo bude živit, to ne.

Až střední škola v něm probudila exibicionistické části jeho povahy, jak on sám říká, především proto, že třídní kolektiv byl z velké většiny dívčí. Po střední škole jej souhra různých náhod a událostí zavála do brněnského Divadla Polárka, kde hned zpočátku zcela propadl divadelnímu řemeslu a vydržel zde, oproti plánovanému roku, celých pět let.

Poté, opět dílem náhody, získal angažmá v Divadélku pro školy. Je náruživým hudebníkem, fotbalistou, cyklistou a motorkářem. Miluje řízení jakýchkoliv dopravních prostředků. A taky maminčinu kyselicu.