Alexander Andrejs - herec

Člen souboru DPŠ od listopadu 2014. Slyšeli jsme o něm a o jeho herectví dříve, než jsme začali uvažovat o vzniku další herecké skupiny. Talentovaný absolvent Vyšší odborné herecké školy bláznil po divadle už od základky. Během střední školy se stal jednou z nejvýraznějších tváří divadla Exil, při studiu herectví se stal součástí divadla LaMy, nyní hostuje i na profesionální scéně Východočeského divadla v Pardubicích. Bohužel, přetlak herců v našich zeměpisných šířkách, nedostatek známostí a koneckonců i hrdá neschopnost se podbízet, způsobila, že svou profesní kariéru zahájil jako kolečko v soukolí obří asijské fabriky na elektronické součástky.

Hozené lano k našemu adrenalinovému divadlu se tak jeví jako lano záchranné, protože reálně hrozilo, že tuzemská kultura neobjeví tohoto talenta, kterému stačí zvednout jedno obočí, nadechnout se.... a divačky hned omdlévají. Nastoupil do herecké dvojice s kolegou Exilákem Tomášem Klementem do představení o životě a díle Williama Shakespeareho a do pohádky, kde hraje hastramana Břehulu. Ani ženské šaty v roli Julie, ani bizardní oblek zeleného mužíčka však nezabránily tomu, že se některé učitelky, dozorující provedené představení, obracejí na zastupující angenturu s dotazem, jestli bychom nemohli poskytnout jeho telefonní číslo...